Hakkımızda

Ticari hayatına ilk olarak 1972 yılında Güngören'de CEMALOĞLU MEŞRUBAT-COCA-COLA distribütörlüğü ile başlamış ve daha sonra dağıtım ve taşımacılık şirketi olarak 2010 yılında Alp Lojistik adıyla İstanbul' da kurulmuştur. İlk yıllarında küçük kamyonlar ve yakın bölgelere Coca Cola bayilerine toptan taşımacılıkla başlayan Alp Lojistik, bugün modern dünyada hak ettiği yeri almış ve kaliteli lojistik hizmet anlayışıyla her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

Geride bıraktığı 45 yıllık tecrübe ve bilgi birikimi ile kurulan ALP LOJİSTİK, yurt içi hızlı tüketim sektöründe (FMCG) depo yönetimi, zincir mağaza ve özel müşteriler dağıtımı, şehir içi-şehir dışı taşımacılık, yurt içi taşımacılık alanlarında faaliyet göstermektedir. Sektördeki nakliye,taşımacılı,ticari hayata çok destek vermektedir.

2010 ve sonraki yıllarında Lojistik sektöründe hızla büyüyen ALP LOJİSTİK, İş Ortağı gördüğü müşteri sayısını hızla arttırmış bununla beraber alt yapısını, araç parkurunu ve çalışan sayısını arttırarak ülkemize değer katmış ve iş istihdamı oluşturmak konusunda duyarlı olmuştur.

ALP LOJİSTİK; teknoloji yatırımına önem veren bir şirket olarak sektöründe, araç takibinde uydu sistemi kullanan lojistik şirketlerinden biridir. Kullanılan en son sistem uydu sistemleri ile sürücülerle elektronik ortamda bağlantı kurulmakta; sevkiyat, mesafe ve maliyetleri bilgisayar ortamında daha doğru ve hızlı tespit edebilmektedir.

İş ortaklarımız ve onların tedarikçileri ile internet tabanlı en gelişmiş uygulamaları kullanarak, elektronik ortamda bilgi transferi sağlamakta ve araç/yük optimizasyonu yaparak maksimum kapasite kullanım ve performansı gerçekleştirmektedir. Ayrıca kullandığı sürücü takip sistemi ile sürücü, yükleme ve boşaltma sürelerinin performansını düzenli olarak izlemektedir.

Kapalı tenteli, pratik hidrolik liftli, çeşitli hacimlerde uzun dorse ve sağlam kasaları ile taşımacılık sektöründe en güvenilir ve emniyetli firma olma vasfını yakalamış bulunmaktadır. Ortalama yaşı oldukça genç olan çekicileriyle ve diğer ticari araçlarıyla ALP LOJİSTİK, farklı özelliklerde talepleri karşılayabilmekte her çaptaki kuruşlara geniş çaplı taşımacılık hizmeti vermektedir.

Bugün ALP Lojistik'in geldiği noktaya, portföyündeki iş ortakları ve artan iş hacmine bakıldığında kısa sürede içinde önemli bir mesafe kat ettiği ve sektörde büyüdüğü görülmektedir.

ALP LOJİSTİK; aynı zamanda bir ticari yatırım şirketi olarak yaptığı çalışmalarla sürekli gündem de olan ve ülkesine katma değer yaratan bir şirkettir. Ülke ekonomisine sağladığı getirisinin yanında eğitim konusunda da yapılan yatırım ve yardımlarda da ülkeye katkı sağlamaktadır.
Faaliyetlerini çevreye duyarlı ve faydalı olarak sürdürmeye devam etmektedir.

Personelin (departman bazında 24 saat) çalıştığı hizmet binaları da dahil tüm kuruluşlarında; atık maddeler konusunda çok hassas davranılmakta, belediye ve özel kuruluşlarla yürütülen ortak faaliyetlerle bu malzemeler titizlikle ilgili birimlere aktarılıp imha ettirilmektedir.

ALP LOJİSTİK; eğitim ve sosyal sorumluluk alanında birçok sosyal kuruluşlarda aktif ve lider rol almakta ve ülkemiz için faydalı olacak eğitim, gıda ve çevre organizasyonlarında bulunmaktadır.


ALP DAĞITIM VE NAKLİYAT TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ | 0212 505 18 88 PBX | info@alplojistik.com
Alp Lojistik @2011 I  Tüm hakları saklıdır  I  Web Danışmanı: Webimbenim